Marek Szweda – Eshop

Energetické Obrazy

~ Pro harmoničtější život ~

Co jsou to energetické obrazy? Někdo nazval by je odvětvím umění, které se u odborné veřejnosti nazývá “Abstrakt” – je to vyobrazením základní roviny existence – tedy barev, tvarů a jejich vzájemném harmonickém propojení do jednoho komplexního díla, jenž znázorňuje aspekt života, který je zapsán v daném stavu vědomí, jakožto něco, co má přinášet potěšení a harmonii, je-li člověk při jeho tvorbě naladěn takzvaně na správnou vlnu.

Kreativita člověka provází po celý jeho život – každý akt je dalo by se říci, určitou formou kreativity. Kreativní může býti tanec, architektura, poezie, ale také bezesporu jedinečné obrazy, které lidé tvoří. Zajisté každý z Vás má doma alespoň jeden obraz na své stěně, nebo třeba i v ložnici na komodě, ať už je to obraz od nějakého umělce, nebo umělecké fotografie, a nebo třeba fotografie Vaší rodiny. Jsou to zkrátka “zkrášlující” aspekty Vašeho vlastního domova, které tvoří jeho jedinečnou atmosféru, která Vás každý den v mnohém ovlivňuje a Vy tak jste v souladu s tím, co ve Vašem domově máte. 

Neříká se nadarmo, že jaký člověk, takový domov. Energie vnitřního a vnějšího prostředí mezi sebou vzájemně neustále koluje a neustále tak vytváří harmonické prostředí – žijete-li ve špatných podmínkách, budete se cítit špatně. Však špatné je pro každého pojem, jenž je určován jeho vlastními zkušenostmi a jeho vlastním pohledem na svět. Někdo se v daných podmínkách bude cítit naprosto úžasně, zatímco jiný člověk by v takovém prostředí trpěl. Právě to je důležité – aktivně tvořit svůj život skrze vědomé tvoření toho, co tvoří Vás. Jakmile pochopíte, že žijete-li harmonickým životem, pak ona harmonie prostoupí vše, co v rámci svého vlastního života prožíváte. Není zde nutné žít jako milionář ve vile u pláže, nebo vyměnit svůj domov za posvátný chrám… Přijměte svůj vlastní domov a přijměte tím i sami sebe. Chcete-li něco změnit, změňte to. Chcete-li, abych Vám přispěl do života svým obrazem, změňte to. 😉

Mandaly

Obrazy mandal, jako třeba Kalačakra, nebo také květ či strom života jsou součástí již starodávných kultur, jejichž význam je až nyní přijímán a využíván širokou veřejností.

Symboly

Každý člověk využívá určitou symboliku, každý tvar, každý symbol vyjadřuje určitou hodnotu, která daného člověka v mnohém ovlivňuje. Proto všichni využívají svá loga.

Obrazy

Vstoupili jste někdy do místnosti a pocítili jste určité emoce, aniž pohlédli byste na to, co danou místnost tvoří? Obrazy jsou velice silné nástroje ovlivňující celkové energetické pole daného místa.

O mé tvorbě

Obrazy tvořím formou meditací pod vedení Mistrů – tedy v napojení na svou kreativní podstatu “Kreativního buddhy”, kdy se nechávám vésti intuicí a zakresluji, co zakresleno býti v daném obraze má. Není zde nic, co bych plánoval, nebo připravoval – vše kreslím tak, jak je mi dáno a díky tomu jsou má díla jedinečná a velice silná ve své energetické podstatě.

Jednotlivé obrazy jsou v různém provedení, některé obrazy jsou kresleny pouze pastelkami, zatímco některé jsou vyobrazeny skrze geometrické tvary a jejich vzájemnou souhru vytvářející zajímavé struktury, jenž ovlivňují celé prostředí daného člověka, pro které je obraz zprostředkován. Můžete si ode mne objednat různé velikosti od A5 až po A2, ale nikdy si nevolíte, jakou formou daný obraz nakreslit, neboť to je pouze na vědomí “kreativního buddhy”, co v dané chvíli uzná za vhodné vyobrazit pro daného člověka.

Nabízím v e-shopu také obrazy od mé rodiny a mých známých, které sám uznávám jako přínosné pro mne, tedy i pro všechny, kteří navštěvují mé stránky. 🙂 Obrazy zde budu přidávat příležitostně tak, jak jednotlivé obrazy budou tvořeny. 

“Jakmile člověk dosáhne své vlastní životní harmonie, pak on sám otevírá si brány, které právě nyní otevřít chce. Toť svobodná vůle člověka toho, kdo onu vůli drží ve svých rukou.”

Marek Szweda